ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
: : موتورهای کاوش چه‌گونه کار میکنند؟

: : موتورهای کاوش چه‌گونه کار میکنند؟

دوشنبه 26 تير 1396
8:35
4: تعداد بازدید

زماني که يک سايت روي اينترنت قرار مي گيرد صرفا افرادي مي توانند به آن دسترسي داشته باشند که آدرس سايت يا همان نام دامنه را بدانند . قبل از بوجود داخل شدن موتورهاي جستجو گر و لينکستانها اين مورد بسيار عادي بود البته با پيدايش آن ها بیشتر بينندگان سايتها از اين طريق از سايت هدف بازديد مي کنند به عنوان مثال براي يک سايت معمولي در بدترين وضعیت گوگل در حدود روزانه 50 نفر بازديد کننده ارسال مي کند .
موتورهاي جستجو از يک نرم افزار به نام ربات يا خزنده استفاده مي نمایند مثلا ربات يا خزنده گوگل ( GoogleBot ( نام دارد . اين رباتها با دنبال کردن پيوندها سايتهاي گوناگون را بازديد مي نمایند و داده ها مورد نظر خویش را دريافت کرده و به سرور اصلي ارسال مي نمایند . سرور يا سرورهاي اصلي با ذخيره سازي و پردازش آن‌ها خزانه اطلاعاتي مورد نظر خویش را ايجاد مي کنند . محتواي اين بانکهاي اطلاعاتي در ميان موتورهاي جستجوي گوناگون متعدد است ولی همگی آنها الگوريتمي دارند که براساس داده ها دريافتي از رباتهاي خویش و داده هاي پردازش شده به هر کاغذ نسبت به يک واژه و کلمه خاص - که به ( لغات کليدي ( مشهورند - امتياز ميدهد . اين امتياز نمايانگر مقدار نزديکي محتواي سايت به کلمه کليدي است . بر همين اساس زماني که فردي در‌پی يک مسئله خاص مي گردد موتورهاي کاوش به خزانه اطلاعاتي خویش مراجعه کرده و به ترتيب نزديکترين سايتها از لحاظ نزديکي محتواي سايت به کلمه يا کلمات کليدي استفاده شده را به وي پيشنهاد مي دهند .
از آن جا که هر موتور کاوش گر الگوريتم ( وبکاوي ( منحصر به فرد به خویش را دارد بنابر اين امتياز يک صفحه نسبت به يک کلمه و واژه کليدي شاید در موتورهاي جستجوي متفاوت متفاوت باشد . البته بخش اعظم اين الگوريتمها از يکسري اصول اوليه و ايتدايي مشترک فایده مي کنند .
از‌آنجا که پايه کلیه اين تصميم گيري ها مبنی بر هوش مصنوعي و رباتهاي کاوشگر است در بسياري از مواقع زماني که مديران سايتها ( صاحبان سايتها ) نسبت به قوانين موتورهاي جستجو بي تفاوت باشند و سعي در سازگاري سايتهاي خویش با موتورهاي جستجوي بزرگ نکنند , رباتها اطلاعات ناقص يا اشتباهي را مخابره مي نمایند و سايت امتيازي پايين خیس از آنچه که شايسته است مي گيرد و اين يعني درجه پايين تر , بازديد کننده کمتر و نهايتا بي سود ماندن سايت .
شعار نيست در‌صورتی‌که بگوييم سايتي که با موتورهاي کاوش سازگار نباشد و دستکم در صفحه ها يک تا پنج از یک‌سری جستجو گر اساسی دنيا ظاهر نشود بودن يا نبودن آن تفاوتي ندارد . هيچکس براي جستجوي يک قضیه خاص به صفحه ها بعداز پنجم يعني به صورت معمول نتايج با مرتبه کمتر از پنجاهم رجوع نمي نماید و معمولا پاسخ در همان برگه اولیه و دوم است &# خرید بک لینک خوب ;


برچسب ها: بک لینک ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خرید بک لینک 5 است. | طراح قالب: آوازک